icon

Atlas İzmir İş Makinaları, 2013 yılında Atlas Copco eski çalışanları tarafından Bornova - İzmir'de kurulmuştur. Edindikleri geniş deneyim ve bilgilerin yardımıyla ekipmanlarınızın bakımı, tamiri, yedek parça ve diğer servis hizmetlerinde etkili çözümler sunmaktadır.

Kompresör ve Motor Yağları - Kompresör Servis

Kompresör Yağı

Yağlama filminin yeterli olmadığı çalışma koşullarında, hareket eden parçalar kısa bir süre temas edebilir. Aşınma önleyici katkı maddeleri, bu tür hareket eden parçaların üzerinde koruyucu bir katman oluşturarak hasar görmelerini engeller.

Oksijen, yüksek sıcaklık, su veya toza maruz kalan yağ oksitlenip ömrünü kısaltacak ve kompresöre hasar verip performansını olumsuz yönde etkileyebilecek oksitlenme ürünleri, asit ve birikintiler oluşturur.

Bu, kompresörün çeşitli uygulamalarda kullanılması sırasında, bağıl neme ve ortam sıcaklığına bağlı olarak su buharlaşmasına neden olabilir. Oksitlenme oranının artmasını önlemek ve yağlama performansının yüksek olmasını sağlamak için bu suyu yağdan ayırmak önemlidir.

Motor Yağı

Fazla ısıyı etkin bir şekilde serbest bırakmanın yanı sıra, yağ tüketimini sınırlamak için sonda cilasının mükemmel bir şekilde korunmasını sağlar.

Performans kaybı olmadan uzun yağ değişimi aralıkları. Yağ değiştirmek için daha az zaman ve para harcama. Ödün vermeden daha az işletim maliyetleri.
Emisyon yönetmeliklerine uymak için portföyümüzde her zaman diğer dizel motorlu ekipmanlarınıza uygun bir seçenek vardır.

 

Her makine tipi için belirli bir yağlayıcı gerekir ve bununla da bitmez. Maksimum kullanım süresi, performans ve ekipman ömrü için yağlayıcı tercihi uygulamaya, ortam koşullarına, akış düzenine ve bakım aralıklarına göre değişecektir. Bu sebeple doğru yağlayıcıyı seçmek için mutlaka bizimle iletişime geçin.

Atlas İzmir

Diğer Hizmetlerimiz

Konuşmayı Başlat
Merhaba !
Atlas İzmir Whatsapp Destek
Merhabalar 👋