icon

Atlas İzmir İş Makinaları, 2013 yılında Atlas Copco eski çalışanları tarafından Bornova - İzmir'de kurulmuştur. Edindikleri geniş deneyim ve bilgilerin yardımıyla ekipmanlarınızın bakımı, tamiri, yedek parça ve diğer servis hizmetlerinde etkili çözümler sunmaktadır.

Filtreler - Kompresör Servisi

Hava Filtreleme

Rotorlar ve gövde, aralarında çok kısa mesafe olacak şekilde çalışır. Rotorlar ve gövde arasındaki kir, rotorlara hasar verir. Bu da sağlanan basınçlı hava miktarında azalmaya ve daha yüksek yakıt tüketimine neden olur. Hava filtresi, kompresördeki en önemli filtredir. Toz; kompresör elemanı, yağ separatör elemanı ve yağın kullanım ömrünü kısaltır.

 

Yağ Filtreleme

Kir ve toz, rotorlar ile gövdeye hasar vererek düşük performansa neden olur. Kir ve toz, rulmanlar ile rulman gövdesine zarar verir. Rulman aşınması, rotor temasını artırır. Bu da kompresör elemanının bozulmasına neden olabilir.

Yakıt Filtreleme

Yakıttaki toz ve su, yakıt pompalarına ve yakıt enjektörlerine ciddi derecede zarar verebilir. Yakıttaki su, motordaki güç çıkışını azaltır. Yakıt kalitesi, yerel arıtma işlemi ve taşıma koşullarına göre değişiklik gösterir.

Seperatör

Yağı yağ devresinde tutarak yağ tüketimini ve servis maliyetlerini azaltır. Yağ kirliliğini sınırlar ve temiz hava sağlar.

 

Orijinal Atlas Copco filtrelerimiz ekipmanlarımızla tam olarak aynı standartlarda üretilmektedir ve aynı dayanıklılık testlerinden geçmiştir. Orijinal filtreler; filtre gövdesi ile motor arasında yetersiz sızdırmazlık ve filtre içindeki kağıt elemanın çabuk bozulması gibi sorunların meydana gelmesini önler. Orijinal Atlas Copco filtrelerimizin kullanılması, yatırımınızı performans kaybına karşı korumanın ve makinenizin orijinal fabrika spesifikasyonlarına uygun olarak çalışmasını sağlamanın kanıtlanmış en iyi yoludur.

Atlas İzmir

Diğer Hizmetlerimiz

Konuşmayı Başlat
Merhaba !
Atlas İzmir Whatsapp Destek
Merhabalar 👋